ASP.NET AJAX Extensions 1.0 jsou venku (+ informace o Ajax přednášce)

Před několika hodinami (včera v 0900 místního času v Seattle) byla uvolněna dlouho očekávaná ostrá verze 1.0 ASP.NET AJAX Extensions. Na níže uvedených adresách si ji můžete stáhnout:

Z čeho se AJAX Extensions skládají?

Microsoft AJAX Library

Základem všeho je teoreticky Microsoft AJAX Library. Jedná se o sbírku klientských skriptů (JavaScriptu), která je platformně nezávislá. Pokud si k tomu seženete nebo dopíšete (rozhraní je otevřené) serverovou část, můžete tuto knihovnu používat třeba v PHP nebo čemkoliv jiném. Pokud píšete v ASP.NET, nemusíte se tím zabývat, protože tato knihovna je zahrnuta v následných verzízh.

ASP.NET AJAX Extensions

Toto je sbírka komponent, které využívají (a mají v sobě vestavěnou) shora uvedenou knihovnu. Z hlediska ASP.NET programátora se jedná o standardní server controls, které se používají úplně stejně jako jakákoliv jiná komponenta v ASP.NET. Tato knihovna je plně podporována standardními prostředky Microsoftu a obsahuje funkce, které jsou důkladně otestované, mj. i na kompatibilitu v prohlížečích.

AJAX Control Toolkit

Control Toolkit je sada rozšiřujících komponent, které využívají AJAX Extensions. Tento projekt je vyvíjen i lidmi mimo Microsoft a na serveru CodePlex jsou volně dostupné jeho zdrojové kódy.

AJAX Futures

Do knihovny AJAX Futures Microsoft zařadil funkce, které nepovažuje za tak důvěryhodné a široce kompatibilní jako ty, co jsou součástí jádra. Dá se předpokládat, že postupně budou tyto funkce integrovány do jádra, ale v současné době Microsoft tuto knihovnu oficiálně nepodporuje.

Akce týkající se AJAX Extensions

Před týdnem jsem měl přednášku o Ajaxu. Dosud jsem se nedostal k tomu, abych zpracoval záznamy a zveřejnil příklady. Ve světle těchto událostí tak ani nebudu činit a uspořádám aktualizovanou přednášku, která bude odpovídat ostré verzi. Její termín včas oznámím, momentálně ho řeším s Microsoftem.

Pokud máte zájem o hlubší vhled, doporučuji Hands-on-lab GOC37 od Gopasu, který připravuji. Více informací najdete v tomuto kurzu věnovanému článku.

Titulek:
Text komentáře:
Vaše jméno:
Váš e-mail: (nebude zveřejněn)

WWW stránka:
Opište text z obrázku:

Mohl byste i přesto zveřejnit ty příklady? Chtěl jsem si je detailně projít.

odpovědětodpovědět Gravatar

Image popp-up

25. 2. 2007 5:01:5325. 2. 2007 5:01:53 VladoVlado ---.hsd1.ca.comcast.net

Snazim sa najst sposob ako pomocou AJAX vytvorit podobne pop-up ako su tu: http://ajax.asp.net/showcase/default.asp… avsak nemozem nic najst. Ma niekto napad, ako to urobit. Musim podotknut, ze HoverMenu asi nebudem moct v mojej aplikacii vyucit, pretoze potrebujem pop-up nad kazdym prvkom v gride (ukazat obrazok za jeho nazvom) a HoverMenu vyzaduje TargetControlID, co mam problem zistit, pretoze je to generovane. Dakujem za radu.

  • Altairis
  • Nemesis
  • Microsoft MVP
  • IIS
  • ASP.NET